POTRAVINOVÁ INTOLERANCE A HUBNUTÍ

POTRAVINOVÁ INTOLERANCE A HUBNUTÍ

Zkusili jste snad už všechny drastické i mírné diety, a přesto se vás kila drží? Možná jen stačí vyrovnat ve střevech „hodné“ a „škodlivé“ bakterie a dát tělu čas pro obnovu trávicích enzymů. Jako bonus získáte štíhlou postavu!

ZAČNEME NUDNĚ, OD ZADU. JAKÝ VLIV MAJÍ ZDRAVÁ STŘEVA NA TĚLESNOU HMOTNOST?

Začneme tak trochu od zadu a nudně. Střevní flóra má mimo jiné vliv na tělesnou váhu a hraje roli při nadměrné tělesné hmotnosti. Jak? U štíhlých jedinců je dominantní osídlení bakteroidy, u lidí s nadváhou převažuje nad bakteroidy osídlení kmenem Firmicutes. Tento poměr je dynamický a reflektuje změny v tělesné váze. To znamená, že se proměňuje současně se snižující se nebo zvyšující se váhou. Co je první věda stále ještě neví (problém slepice a vejce).

Náš mikrobiom (střevní flóra) se během našeho života mění. Kvůli nezdravému životnímu stylu, nevhodné stravě, užívání léčiv a antibiotik, přijímání konzervačních látek apod. dochází často k narušení rovnováhy mezi zdraví prospívajícími a škodlivými bakteriemi. Ty škodlivé se v narušeném střevním prostředí množí lépe a produkují jedovaté látky, které se nám posléze přes střevní sliznici dostávají do celého krevního oběhu. Otravujeme sami sebe (netušeně)! Jde o podobný princip jako když někde prosakuje kanalizace. Léta třeba nic nepoznáte nebo jen tu a tam cosi zacítíte, ale v průběhu delšího časového horizontu  je najednou toxické celé životní prostředí. Střeva se stávají více propustná, a tělo se překyseluje.

Měli bychom se pokoušet pozitivně ovlivnit vše, co je v našich silách. Co do zdravého životního stylu spadá je všem jistě známo: psychická pohoda - redukce stresu, kvalitní spánek, dostatek fyzického pohybu, střídmé konzumování kávy nebo alkoholu, správný pitný režim, pobyt na čerstvém vzduchu a v neposlední řadě vhodná strava. U posledního bodu bych se na chvíli pozastavila. Není to tak, jak předpokládáte. Nemám totiž na mysli energetickou hodnotu stravy, ale to, že má vliv na střevní mikrobiom hned třemi zvláštními způsoby:

  • Prvním z nich je množství vlákniny (vstřebatelná i nevstřebatelná).
  • Druhým je kvalita potravin, složení, obsah vitamínů a minerálu, popřípadě enzymů a toxických látek.
  • A třetím (mým nejoblíbenějším) to, ZDA UMÍME DANOU POTRAVINU VLASTNĚ VŮBEC VSTŘEBAT - NATRÁVIT. Protože POKUD NE,  dochází k postupnému poškození trávení od žaludku směrem dolů, včetně tak důležitého střevního mikrobiomu. Této neschopnosti trávit se jinak říká intolerance neboli nesnášenlivost.

JAKÝ VLIV MAJÍ INTOLERANCE (NESCHOPNOST TRÁVIT) NA HUBNUTÍ?

Teď už se posouváme více nahoru, k tenkému střevu, žaludku a ústům. Potrava kterou konzumujeme se již v puse začne trávit pomocí několika enzymů obsažených ve slinách. V žaludku probíhá trávení úspěšně dál a v tenkém střevě se do ní pustí široké spektrum různých enzymů ze slinivky břišní. V této fázi se dostáváme k první zásadní otázce. Které potraviny pro nás jsou vhodné a jaké ne? Každý jsme totiž velmi unikátní.

Jednou z příčin nesnášenlivosti (intolerancí) jsou enzymatické poruchy. Jde o neschopnost zažívacího traktu v dostatečné kvalitě a v dostatečném množství vyprodukovat enzymy potřebné k trávení. Jejich skladba je velmi individuální, proto rady, co bychom měli nebo neměli jíst, je nutné brát s velkou rezervou.

Každý jedinec má  různé množství jednotlivých enzymů a proto má také i každý z nás jinou prahovou hodnotu, kdy mu nějaká potravina může začít vadit. Když to zjednoduším, tak každá potrava má v sobě složku, která může být problematická, následně toxická. A jak řekl už Paracelsus, dávka dělá jed. Když tedy určitý druh jablka, který nám vadí, budeme konzumovat často, začne nám škodit. Přijít na to, co nám škodí bez diagnostiky, je velmi náročný úkol, což ostatně ví každý, kdo se o to pokoušel.

Vliv intolerancí na hubnutí v pěti bodech:

  1. ZADRŽOVÁNÍ TEKUTIN projevuje se otoky obličeje, zejména očí a nohou v kotnících. Příčinou je nedostatečná činnost ledvin a následné ukládání solí do tkání, které vodu v těle zadržují. Tento stav jistě poznal každý, zadržování způsobuje jak nedostatečný přísun tekutin, tak potravinové intolerance.

 

  1. PORUCHY VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN patří mezi HLAVNÍ DŮVODY, proč nehubnete. Jakmile budou v organismu chybět dlouhodobě vitamíny a minerály důležité pro základní pochody našeho organismu, tělo s námi přestane spolupracovat! Vstřebávání většiny živin probíhá ve sliznici tenkého střeva za účasti trávicích enzymů slinivky a žluče. Porucha kterékoliv z těchto složek vyústí v nedostatečný přísun živin.

 

  1. PORUCHY SPÁNKU jestliže nebudeme optimálně spánkem regenerovat, opět dojde ke stagnování. Poruchy dělíme většinou na nespavost (insomnie), zvýšenou spavost (hypersomnie) a další poruchy spánku, ke kterým patří syndrom spánkové apnoe, syndrom neklidných nohou.

 

  1. ÚNAVA A VYČERPÁNÍ v důsledku těchto několika bodů. Automaticky se snižuje vaše produktivita, nemáte dostatek energie na aktivní pohyb a v důsledku buď přestanete sportovat úplně nebo poklesne váš výkon.

 

  1. ŠPATNÝ PSYCHICKÝ STAV je již prokázáno, že střevní mikrobiom je ‘’druhým mozkem’’. Jakmile nebudou vaše střeva v pořádku, nebudete se cítit ‘’v pohodě’’. To nás samozřejmě ovlivňuje v různých oblastech života, včetně snahy o hubnutí, pocitech hladu v důsledku hormonální nerovnováhy.

 

CO PRO SEBE TEDY MŮŽEME UDĚLAT? NECHAT SE OTESTOVAT NA POTRAVINOVÉ INTOLERANCE.

Samozřejmě, že střídmá zdravá strava a pohyb společně s odpočinkem je základ.  Důležité ale také je, z jídelníčku vyloučit potraviny, na které naše tělo nemá trávicí enzymy na nezbytně nutnou dobu - než se vám opět obnoví vyčerpané enzymy. Zároveň je nutné postupně vyrovnat do harmonického poměru množství bakterií, doplnit chybějící vitamíny/minerály a zbavit se toxických látek.

Všechny tyto kroky jsou součástí vlasového intolerančního testu. Zjistíte na jaké potraviny máte intoleranci, jaké vitamíny a minerály vám chybí nebo kterým toxickým látkám se nadměrně vystavujete. Celkově budete otestováni na 600 položek! Vše je vyhotoveno z vlasového folikulu, není tedy třeba chodit na odběr krve. Stačí zaslat malý vlasový vzorek společně s informacemi o vás.

Výhodou vlasového testu je v první řadě jeho finanční stránka. Vzorek je oproti krvi stabilní a proto je testování o tolik levnější. Vlas vám dá obrázek o vývoji vašeho organismu v čase, vše se do něj nahrává, výsledky odrážejí poslední 3.měsíce. Krev je ovlivněna tím, co jste konzumovali den před odběrem a zda jste zrovna něco nesuplementovali. A navíc, odběr vzorku vlasu je oproti krvi vlastně bezbolestný.

TESTY POTRAVINOVÉ INTOLERANCE PŘINÁŠEJÍ ČASTO VÝRAZNOU ÚLEVU

Svým klientům dávám na základě výsledků testů a ,,dotazníku zdraví’’, který mi o sobě vyplní, KOMPLETNÍ OSOBNÍ DOPORUČENÍ. Dozví se, co je třeba udělat proto, aby se začali cítit lépe, v oblastech, které je trápí a dosáhli konečně svých cílů. Mnoho mých klientů, kteří se pro test rozhodli, se výrazně se ulevilo – ať už psychicky, fyzicky, nebo jen tím, že konečně zhubli. Jestliže to nejste zrovna vy, kdo se s váhou trápí, možná je to někdo z vašeho okolí. Zaslat vzorek vlasu je opravdu velmi snadné.

 

Poznámka: Je třeba brát na vědomí, že intoleranční testy nenahrazují jiná lékařská vyšetření a odborné lékařské konzultace. Pokud máte vážné zdravotní problémy, navštivte svého lékaře.

Zdroje: